Monday, June 12, 2017

Rammstallica

Mis on ühist Rammsteinil ja Metallical? Mõlemad suudavad kontserdile kokku meelitada inimesed, kellest pooled pole lõviosa nende loomingust kunagi kuulnud või kellel pole õrna aimugi, mis lugu parasjagu bänd laval esitab.

Mäletan, kui lolli peaga sai kunagi Tallinnas Metallicat uudistamas käidud, sest kõik ju pidid minema sinna ja siis minu kõrval rahvas seisis üks kena blond neiu, ilusate geelküüntega ja üritas oma klapiga Nokia telefoniga (mis muide tollel ajal oli üsna püss telefon) filmida "Nothing Else Matters" lugu. Ülejäänud set jäi talle pigem võõraks. Ise olin ehk kraadi võrra parem, sest vähemalt pooled lood olid tuttavad, aga peas käis läbi küsimus:"Miks ma siin üldse olen, kui tegelikult kodus antud bändi plaati mängima ei paneks?"

Nüüd, kui tuli uudis, et Rammstein lauluväljakule tuleb, hakkasid inimesed uurima koheselt minult, et kas lähen ka. Ei, pole kunagi nende muusika austaja olnud ja puhtalt pürotehnika pärast ei viitsiks end samuti rahva sekka ajada. Samas need inimesed, kes minult seda küsimust tulid küsima, on taaskord sellised, kes lähevad suvel Pärnus aset leidvale Weekend festivalile. Kusjuures praegu ma ei too suvalist võrdlust vaid fakti.
Need samad inimesed passivad rahva seas oma nutitelefonidega ja üritavad kogu live pildistada ja filmida, sest pole midagi tähtsamat ja ilusamat, kui telefonikvaliteediga videoklipp sotsiaalmeedias.

Kui Rammstein eile laval mauras, tegi üks (ilmselt oli neid tegelikult rohkem) isik Facebookis live videot ja ma huvi pärast klikkisin sellele. Koheselt oli tema kaamera ees "fänn", kes filmis laval toimuvat läbi Messengeri (ehk siis tegi ca 13sek pikkuseid klippe) ja saatis neid ühele ja samale isikule. Ta Messengeri vestluskaaslane ei olnud suhtlemisaldis. Nagu tsirkusetuur ma ütlen...

2 comments:

  1. Informatsiooni ülekülluse tõttu ei ole enam ammu sellist asja nagu 60-70ndatel, et ühte bändi fännati põhjalikult ja aastakümneid. Tänapäeval on ka kõige töökam bänd üksnes imeväike kübemeke üleüldises sopa-infovoolus.

    ReplyDelete
  2. Inimesed ikka tahavad end hästi tunda, ju nad usuvad, et nii on hea. :))

    ReplyDelete