Monday, July 3, 2017

Belije Rosi

Esimesed suvepäevad seljataga ja võib öelda, et lahkusin võitjana. Toimus kanuumatk Koiva jõel (kus oma töökohaga ka eelmisel aastal käisin) ja erinevalt eelmisest aastast, oskasin end veidi paremini varustada, et retk sujuvamalt läheks. Pakkisime kohvri kõige kvaliteetsemat Hartwell longerot kaasa (eelmisel aastal võtsin kuuspaki) ja panime alla voolu minema.

Üks kanuu suutis kuus korda ümber minna ja üks jäi sootuks jõe põhja. Vanem härra rippus samal ajal nagu laiskloom jõe kohal oksa küljes, kui kanuu ta all vee alla vajus, teine ukerdas kaldal oleval karjamaal ja kooris märgasid riideid seljast. Õnneks korjati kaks merehädalist teiste kanuude peale ja ülemus rahustas nad maha, et küll firma kinni maksab, lähme aga peoga edasi. Härrad võtsid tugevad lonksud viskit ja haarasid uutes kanuudes aerud. "Poehali," hüüdis Sergei.

Nagu lubatud sai, siis minu kanuu ümber ei käinud ja kõik joogid said ka otsa, seega õnnestunud retk. Nakatu turismitallu naastes oli otse saun ja ujuma minek ning hiliste õhtutundideni lobisemine, söömine-joomine ja tantsimine vene muusika järgi. Tolles firmas töötab mitmeid vanemaid vene prouasid, seega "Belije Rosi" stiilis lood olid teemaks ja mulle nii meeldis, kui viisakalt nad küsima tulid, et ega me pahanda, kui nad tavalise klubimuusika enda vene popmuusika vastu vahetavad.

No comments:

Post a Comment