Monday, November 6, 2017

Avastagem uusi bände

Ma pole kunagi mõistnud inimesi, kes väidavad, et nad kuulavad ainult teatud stiili ja teatud ajastu muusikat, sest väidetavalt hiljem enam ei osatud head kraami valmistada. Eriti paneb kukalt kratsima sellised väljaütlemised bändimeeste enda suust, kes aktiivselt ise muusikat teevad, aga siis ütlevad, et nad värskemat kui üheksakümnendad, ise ei kuula. Kui kõik sedasi suhtuksid, ei oleks neil endalgi enam siis kuulajaskonda.

Ma saan aru, et vanema generatsiooni inimeste lemmikud jäävad aastate taha, aga nende laiskus uurida, mida tänapäeva noored kokku meisterdavad, on ikkagi kriminaalne. Muusikud peaksid just ise teineteist kõige rohkem toetama.

Hiljuti vaatasin just intervjuud Cattle Decapitationi laulja, Travis Ryaniga, kes täpselt sama juttu ajas. Nende bänd sai alles hiljuti tuule tiibadesse ja seda ikka tänu sellele, et inimesed on viitsinud ka tänapäeva kraamiga tutvuda ja just see tõi Cattle'i keldrist välja suurtele lavalaudadele.

Kujutan ette, kui igav võib olla elu, kui ainukesed bändid, millest lugu peetakse, on Iron Maideni, Metallica ja Pantera ajastult. Noored artistid, kes suudavad väga huvitavat ja vinget muusikat teha, ei tohiks jääda tähelepanuta vaid sellepärast, et laiskus ei lase mainstreami bändidest kaugemale vaadata.

Minu miljon tänu Last.fm-ile ja Spotify-le, et on mul aastaid aidanud uut muusikat avastada ja tänu millele on tore saada ilge nostalgialaks, kui vahelduseks vana hea Iowa või Smash album mängima panna.

No comments:

Post a Comment